Výhody a nevýhody prenosného zastrešenia bazéna

26. 6. 2017 | Jaroslav Hruška

Aj toto leto ukázalo, že zastrešenia je v našich podmienkach dôležitou súčasťou bazénu. Počet teplých dní, kedy sa bolo možné kúpať, nebol vysoký. V dnešnom článku sa budeme venovať výhodám a nevýhodám prenosného bazénového zastrešenia.

Výhody prenosného zastrešenia bazénov

Prenosné bazénové zastrešenie kombinuje niekoľko výhod. Je ľahko dostupné, lacné, rýchlo sa nainštaluje. Prenosné zastrešenie sa obvykle skladá z textílie, ktorá je natiahnutá na hliníkovej konštrukcii. K inštalácii nepotrebujete žiadny stavebný plán, náradie či zručnosti.
Ponúka predĺženie kúpacej sezóny a zníženie spotreby bazénovej chémie a šetrí čas potrebný na údržbu bazénu.
Prenosné bazénové zastrešenie zákazníci zvyčajne volí ako dočasné riešenie. Po nejakej dobe zistí, že investície do kvalitného bazénového zastrešenia sa skutočne oplatí a prináša celý rad ďalších výhod.
 

Nevýhody prenosného zastrešenia bazénov

Prenosné bazénové zastrešenia býva síce o niečo lacnejšie, ale prináša celý rad nevýhod:

  • dostatočne sa neprehrieva - prenosné zastrešenie iba udržuje teplotu, ale cez deň nedokáže výrazne od slnka bazén prehriať.
  • nie je odolné - konštrukcia bazéna nebýva odolná a často z nej vypadávajú rúrky, suché zipsy sa časom trhajú a fólie chradne.
  • na zimu je musíte schovať - prenosné zastrešenie nie je v našich podmienkach určené na celoročnú prevádzku. Musíte sa tak zmieriť s tým, že ho budete musieť na jeseň zožať do pivnice a že vám bude cez zimu zaberať miesto.
  • nie je bezpečné - prenosné zastrešenie nemôžete uzamknúť, ťažko zamedzíte vstupu detí vo vašej neprítomnosti.
  • nie je vzhľadné - na záhrade nepôsobí pekne, záhradné stany vyčnievajú a kazia estetiku záhrady. Pozrite sa do galérie , ako môže vyzerať štýlové zastrešenie.
  • nevydrží naveky - životnosť prenosného zastrešenia sa počíta maximálne na roky. Naša systému ponúka životnosť desiatky rokov.
  • ľahko sa pretrhne - prenosné zastrešenia je náchylné na poškodenie
  • mení farbu - výrobcovia prenosných systémov síce tvrdí, že plachty sú dostatočne odolné proti slnečnému žiareniu a sú farebne Nene. Zo skúseností našich zákazníkov to bohužiaľ nie je pravda a zastrešenie časom vyhľadáva.
  • vyššie tepelné straty - prenosné zastrešenie je vyrobené z materiálov, ktoré majú mnohonásobne väčšie straty, než bežné zastrešenie
  • obmedzený výber rozmerov, materiálov a farieb - hobby markety majú v ponuke len niekoľko základných rozmerov na najpopulárnejšie typy bazénov. Pokiaľ máte atypický bazén, budete sa musieť zmieriť s tým, že prenosné zastrešenie nepoužijete. Samozrejme, môžete si ho nechať vyrobiť na zákazku, to vás ale vyjde podobne ako nákup kvalitného bazénového zastrešenia.

 

Nerobte kompromis

Rozhodli ste sa pre zastrešenie bazéna? Kontaktujte nás a my vám zdarma vypracujeme cenovú ponuku a navrhneme vhodné riešenie. Uvidíte, že budete prekvapení z našich výhodných cien.

Prečo zastrešenie od nás

Výpočet zastrešenia bazéna online

Vyplňte náš online formulár a okamžite dostanete cenovú ponuku ZDARMA na váš e-mail.

Bezplatná ponuka tu

Zavolajte nám!

Pomôžeme vám vybrať správne zastrešenie pre váš bazén. Neváhajte sa nás opýtať na všetko, čo vás zaujíma.

Zavolajte odborníka na zastrešenie bazéna

+420 515 157 005

 

Poznáte nás z časopisov