KALKULÁCIA ZADARMO+420 515 157 005

Typy dverí na vstup pod zastrešenie bazénu

Hoci možno zastrešenie bazénu odsúvať, je vhodné do neho umiestniť dvere. Slúži najmä ku vstupu pod zastrešenie v chladnejšom alebo veternom počasí, kedy nechceme odchádzať s celým zastrešením. Typ a umiestnenie je závislé na typu konštrukcie, tvaru bazénu, výške bazénového lemu, a pod. Štandardná šírka dverí sa pohybuje v rozmedzí 70 - 100 cm.
 

Pántové dvere

pántové dvere
Pantové dvere môžu byť ľavé, pravé alebo polené - krídlové. Sú umiestnené v čele najvyššieho alebo najnižšieho segmentu podľa požiadavky zákazníka. Dvere bývajú štandardne umiestňované uprostred čela, ale umiestnenie mimo osi je tiež možné

U pántových dverí bez prahu je spodný rám predného alebo zadného čela v mieste dverí vyrezaný. Tieto dvere sú vhodné v prípade, keď odsunu zastrešenia stojí v ceste napr. Rebrík do bazénu.
 

Čelné posuvné dvere

posuvné dvere
Čelné posuvné dvere tvoria vlastný rám predsunutý pred dverný otvor v čele. Možno ich umiestniť ako v najväčšom, tak najmenšom segmente. Dvere sú umiestnené od osi zastrešenia vľavo alebo vpravo a prechádzajú celou šírkou cez os vľavo alebo vpravo. Výška dverí je obmedzená konštrukčným riešením jednotlivých modelov.

 

Bočné posuvné dvere

posuvné dvere
V prípade nízkych zastrešení sú veľmi praktické bočné posuvné dvere umožňujúce vstup do zastrešenia zo strany bazénu. Dvere tvoria vlastný rám predsunutý pred rám alebo pod rám segmentu. Možno ich umiestniť iba do najväčšieho a najmenšieho segmentu. Šírka dverí vychádza z ½ šírky segmentu. Hĺbka dverí je daná výrobcom, podľa konštrukčných možností segmentu.

 

Výklopné dvere

výklopné dvere
U nižších typov zastrešenia je vhodné posuvné dvere orientovať nielen bočným smerom, ale môžeme vyrobiť výklopné dvere nad výšku zastrešenia. Tieto dvere bývajú využívané pri prekážke v odsune zastrešenia.

 

Lomené čelo

lomené čelo
Ďalším doplnkom zastrešenia bazénu je výklopný prah čiže lomené čelo. Predné alebo zadné čelo je v určitej výške "rozrezané" rovnobežne s terénom a uložené na závesy. Používa sa v prípade, keď okraj bazénu prečnieva nad okolitý terén viac než o 90mm a nemožno teda túto výšku vytesniť pomocou gumy. Je možné ho využiť aj v prípade, keď máme v bazéne napr. Rebrík, skimmer, hydromasáž, protiprúd apod. A nemožno použiť pántové dvere bez prahu alebo nechceme dávať dole celé čelo. Ďalším prípadom je, že zostávajú segmenty po úplnom odsunutí nad bazénom a lomené čelo nám vytvorí väčší priestor pri "podplavávání" čela, ktoré zostalo nad bazénom.

Svetlá výška je 200-600 mm. Pri odsunutie segmentu s výklopným prahom je umožnený vstup do bazéna.
 

Piestové dvere

piestové dvere
Novinkou v našej výrobe sú tzv. Dvere Lambo, ktoré riešia umiestnenie schodov v dlhšej strane bazéna. Dvere Lambo môžu byť umiestnené v ľubovoľnom segmente a otvárajú sa ako dvere u automobilu Lamborgini.

Profesionálne
prístup
Priaznivé ceny
Česká výroba
Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookies.