Posuvné zastrešenie bazéna vám spríjemní nielen leto

2. 5. 2019 | Jaroslav Hruška

Milujete leto a s ním spojené vodnou letné radovánky? Ak si ich chcete začať užívať aj v súkromí a pohodlí vlastnej záhrady, bazén je rozhodne veľkým krokom k radostnému letu aj skvele vyladené kondíciu, ktorú vám zdravý pohyb vo vode prinesie.

Posuvné zastrešenie bazéna stará o váš komfort aj samotný bazén

Bazén môže mať mnoho podôb, rovnako ako jeho ochrana pred padajúcimi nečistotami, kyslým dažďom, únikom tepla i nezbedným hmyzom. Posuvné zastrešenie bazéna rozhodne vedie v praktickosti i obľúbenosti. Posuvné zastrešenie môže mať mnoho podôb, tvarov, výšok i farebných variantov výplne konštrukcie, ktorá funguje aj ako tepelná izolácia a UV ochrana.
Posuvný mechanizmus ponúka jednoduchú obsluhu aj posúvanie, v závislosti od modelu u najkvalitnejších výrobkov ľahko zastrešenie posuniete aj jediným prstom. Zastrešenie bazéna so sebou prináša i výhody bezpečnosti - svoj bazén tak môžete bezpečne uzamknúť pred nechcenými narušiteľmi aj nechceným pádom ratolestí či domácich maznáčikov.


 

Posuvné zastrešenie bazéna vám prinesie veľa výhod

Keď už si vybudujete vlastný bazén, rozhodne si doprajte všetkých jeho pozitívnych vlastností plnú náruč. Ak si zaobstaráte posuvné zastrešenie bazéna, získate plnú náruč výhod, ktoré zvýšia vašu radosť z kúpania na maximum:

 • vďaka posuvnému zastrešenie bazéna si predĺžite kúpaciu sezónu až o tri mesiace, bez toho aby ste museli ohrievať vodu v bazéne

 • starostlivosti o vodu je oveľa ľahšie. Bazénová voda je chránená pred padajúcim prachom aj nečistotami a vy tak ušetríte svoju námahu aj bazénovú chémiu

 • kúpať sa môžete za každého počasia, vo vetre i daždi a navyše ušetríte za ohrev vody < / p>

 • zastrešenie znižuje tepelnú stratu ohriatej vody obzvlášť v nočných hodinách či v chladnejších dňoch

 • zvieracích miláčikov a obzvlášť deti sú v oveľa väčšom bezpečí pri pohybe v okolí bazéna
  samotný bazén je oveľa lepšie chránený pred poškodením vonkajšími vplyvmi aj samotným počasím


 

Drobné nevýhody radi prehliadnete


Aby sme boli féroví, predstavíme vám aj nedostatky posuvného zastrešenie bazéna, ktoré však veľmi radi zahryznete - výhody posuvného zastrešenie bazéna totiž veľkoryso predčí jeho menšie nedostatky.

 

Medzi nevýhody patrí:

 •     v zimnom období nutnosť odstraňovať zo strechy zastrešenie snehovú pokrývku
 •     v mieste zriadenia bazéne počítajte zhruba s dvoma metrami navyše v zadnej časti vane bazénu. Tento priestor je nutný pre jednotlivé segmenty zastrešenie, ktoré sa zasunú do voľného priestoru za bazénom, aby ste mohli naplno využívať jeho kúpacie potenciál. Vďaka našej špeciálnej technológii je možné ale aj túto nevýhodu odstrániť za pomoci bezkolejnicového zastrešenie.


 

 

Vyberať môžete z niekoľkých variantov posuvného zastrešenia bazéna

 •     nízke zastrešenie bazéna - neprevyšuje obvykle výšku 1,5 metra a pohodlne pod ním môžete plávať. Je vhodné pre menšie záhrady alebo pre tých, ktorí túžia po nenápadnom zastrešenie, ktoré splynie s prírodným rázom krajiny
 •     vysoké zastrešenie bazénu - Tento variant umožňuje nielen pohodlné plávanie, ale aj pobyt či chôdzi pod zakrytým bazénom. Pod podchůzí variantom zastrešenia môžete nielen pohodlne tráviť voľný čas, ale to všetko navyše tiež v príjemnom mikroklímu, ktoré nenarušia dážď ani vietor. Ideálne je pre tých, ktorí si chcú svoj bazén skutočne užívať naplno a dopriať si chcú napríklad aj príjemné kryté posedenie.

Prečo zastrešenie od nás

Výpočet zastrešenia bazéna online

Vyplňte náš online formulár a okamžite dostanete cenovú ponuku ZDARMA na váš e-mail.

Bezplatná ponuka tu

Zavolajte nám!

Pomôžeme vám vybrať správne zastrešenie pre váš bazén. Neváhajte sa nás opýtať na všetko, čo vás zaujíma.

Zavolajte odborníka na zastrešenie bazéna

+420 515 157 005

 

Poznáte nás z časopisov