Ako čistiť steny bazéna

17. 4. 2023 | Jaroslav Hruška

V nasledujúcom texte vám povieme, ako ľahko a bez vysokých nákladov pripraviť steny bazéna na nadchádzajúcu zimu, ako sa o ne starať počas zimy a aké kroky podniknúť, keď zaklope jar.

V nasledujúcom texte vám povieme, ako ľahko a bez vysokých nákladov pripraviť steny bazéna na nadchádzajúcu zimu, ako sa o ne starať počas zimy a aké kroky podniknúť, keď zaklope jar.

Ako pripraviť steny bazéna na nadchádzajúcu zimu?

  1. Odstráňte všetky zvyšky lístia, bahna aj ďalších nečistôt, ktoré sa počas aktívneho používania v letných mesiacoch na stenách nazhromaždili.

  2. Pokiaľ je bazén viditeľne zanesený riasami, znečistené budú najskôr aj jeho steny. V takom prípade steny ošetrite postrekom roztoku vody a octu v pomere 1:1 a nechajte pôsobiť niekoľko hodín. Potom dôkladne opláchnite studenou vodou. Pri vyššom zanesení bazéna riasami či plesňou nezabudnite vysať aj spätné potrubie odpadového odtoku! Tu sa riasam darí najviac.

  3. Overte, že chemické zloženie vody je v rovnováhe a nehrozí rast plesní v priebehu zimy. Pleseň nenapadá len dno, ale aj steny bazéna.

bazén po zime

Ako sa starať o bazénové steny v priebehu zimného obdobia?

  1. V prípade, že vám tuhé mrazy dovolia venovať sa údržbe vonkajšieho vybavenia, opakujte v priebehu zimy ošetrenie stien roztokom popísaným vyššie. Plne postačí raz v každom zimnom mesiaci.

  2. V prípade, že vlastníte krytý bazén, nezabudnite pravidelne odstraňovať nečistoty na kryte, aby vás po jeho odklopení nečakalo nemilé prekvapenie v podobe plesne rozleznutej po stenách.

 

Ako pripraviť steny bazéna na začiatku jari?

  1. Pokiaľ máte k dispozícii ručný vysávač, vyluxujte starostlivo steny bazéna. V prípade, že ho k dispozícii nemáte, dôkladne steny vykefujte, aby ste odstránili všetky nečistoty a tzv. biofilm. Steny kefujte prekrývajúcimi sa ťahmi a postupujte smerom k hlavnému odtoku odpadu.

  2. Nezabudnite otvoriť a následne vyčistiť filter podľa pokynov výrobcu, aby ste zabránili šíreniu plesne a ďalších nečistôt.

Prečo zastrešenie od nás

Výpočet zastrešenia bazéna online

Vyplňte náš online formulár a okamžite dostanete cenovú ponuku ZDARMA na váš e-mail.

Bezplatná ponuka tu

Zavolajte nám!

Pomôžeme vám vybrať správne zastrešenie pre váš bazén. Neváhajte sa nás opýtať na všetko, čo vás zaujíma.

Zavolajte odborníka na zastrešenie bazéna

+420 515 157 005

 

Poznáte nás z časopisov