KALKULÁCIA ZADARMO+420 515 157 005

Zimná záhrada

Zimná záhrada je napojená na vonkajšiu stenu vášho domu a rozšíri úžitkový priestor vášho domu. Umožní uchovávanie kvetín cez zimu či posedenie na záhrade vo škaredom počasí
 

Rozmery a špecifikácie zastrešenie Zimná záhrada

 

Zimná záhrada - komfort v srdci prírody


Jej čaro poznali už šľachtici v časoch osvietenstva a rafinovaného pomyselného spojenie verandy so skleníkom si vedeli náležite užiť. Dnes je zimná záhrada moderným prvkom záhrady aj predĺženou rukou vášho domova. Luxusným pohodlím, ktoré si môžete užívať po celý rok - či je leto alebo zima.
 

Výhody zimnej záhrady sa vám budú páčiť


A hlavne jej prednosti pocítite na vlastnej koži. Zimná záhrada dokáže v spojení s klasickou terasou bravúrne rozšíriť obytný priestor domu. Získate štýlový relaxačný a odpočinkový priestor, rovnako ako jedinečné miesto pre trávenie voľného času s rodinou či pre stretávanie s priateľmi. Jej prívetivú náruč môžete využívať ako v teplých mesiacoch, tak aj v chmúrnych jesenných či mrazivých zimných dňoch.

Zimná záhrada je skvelou zelenou oázou, z ktorej je len krôčik do vašej skutočnej záhrady. Môže sa stať dômyselnou botanickou záhradou pre milovníkov kvetín, rovnako ako príjemným a netradičným pracovnom či čitateľským zákutiam. Relaxujte, odpočívajte, smejte sa aj pracujte v zimnej záhrade - oáze vašej rodinnej pohody.
 

Na čo si dať pri budovaní zimnej záhrady pozor?


Rozhodne na výber kvalitných materiálov a dôkladnú výstavbu v réžii odborníkov. Aj keď bude zimná záhrada začlenená do vášho domu aj terasy, a bude rozširovať váš obytný priestor, mala by byť flexibilne od domu oddelená, najlepšie veľkými dverami.

Pri jej realizácii je tiež kľúčová voľba presklených plôch, ktoré majú veľký význam na klímu vnútri záhrady. V chladných mesiacoch sa očakáva, že zimná záhrada obmedzí tepelné straty a budete si v nej môcť príjemne posedieť, najlepšie aj bez prikurovania.

V lete si jej čaro budete chcieť tiež určite náležite užiť - sklá by teda nemala prepúšťať slnečné lúče a mala by byť doplnená o reflexné vrstvy, ktoré tepelné lúče odrazí. Zároveň je veľmi dôležité, aby zimná záhrada bola tiež bezpečná a predovšetkým jej strecha uniesla vlastnú vrstvu snehu, lavínu zo strechy domu aj prípadné krúpy.

Či už chcete zimnú záhradu využívať k predĺženiu teplých letných mesiacov či k celoročnému obývanie, je vhodné vyberať konštrukcia s tepelným mostom.
 

Hliníková konštrukcia zimnej záhrady je stále viac obľúbená


A niet sa čo čudovať. Aj keď môžete vyberať z konštrukcií oceľových, drevených či dokonca plastových, tá z hliníka v sebe ukrýva veľa výhod. Hliník sa ako materiál skvele spracováva, má vysokú životnosť, nie je nutné ho natierať a ponúka mnoho rozličných tvarov, foriem a kombinácií.

Presklená zimná záhrada z hliníkovej konštrukcie vám ponúkne prepojenie obytného priestoru s prírodou, výhľad z veľkoformátových okien aj posuvné dvere pre ľahký a komfortný vstup do vašej rajskej záhrady a ešte efektívnejšie prepojenie s ňou. Kvalitná hliníková konštrukcia nepodlieha korózii a je veľmi odolná voči všetkým poveternostným vplyvom.

 možnosti vzhľadu

Farba konštrukcie

strieborný elox
bronz elox
ľubovoľná farba podľa RAL vzorkovníka

Farba polykarbonátu

číra (plná)
dymová (plná)
svetlo modrá (plná)
číra (dutinka)
dymová (dutinka)
svetlo modrá (dutinka)

Farba pojazdových dráh

strieborný elox
bronz elox

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Profesionálne
prístup
Priaznivé ceny
Česká výroba
Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookies.