KALKULÁCIA ZADARMO+420 515 157 005

Ako znížiť chlór v bazéne?

Chlór do bazénovej vody patrí kvôli eliminácii nečistôt a bránenie bujnenia rias a siníc. V príliš veľkej koncentrácii však znamená nepríjemné kúpanie, dráždenie pokožky, pálenie očí a podobne. Maximálna hodnota chlóru vo vode, ktorá sa používa pre kúpanie, by nemala presiahnuť hranicu 0,3 mg na liter vody.

 

Ako zistiť množstvo chlóru v bazéne

Pre kontrolné meranie množstva chlóru vo vode sa používajú najrôznejšie testy. Jednoduchý tester chlóru býva na báze kvapkových roztokov, ktorá sa následne vyhodnotí podľa priloženej stupnice. Ďalšie ale často menej presnou metódou sú testovacie papieriky.

 

Čo spôsobuje vyšší obsah chlóru vo vode?

Chlór sa v bazénovej vode hromadia, takže príčinou zvýšenej koncentrácie nemusí byť len zlé dávkovanie. Dôvodom často býva prikrytý bazén, z ktorého nemôže chlór voľne vyprchávať, čím sa zvyšuje jeho množstvo vo vode. Druhým dôvodom môže byť príliš vysoké alebo naopak nízke pH vody.

 

Spôsoby pre zníženie chlóru

Zistili ste zvýšenú hladinu chlóru v bazéne, tak zostáva vyriešiť, ako koncentráciu efektívne znížiť. Na výber máte hneď z niekoľkých možností prípadne ich vzájomné kombinácie.

 

Chemické prípravky

Pre pomerne rýchle riešenie problému sa ponúka použitie ďalšie chémie. Prípravkov pre úpravu množstva chlóru existuje celý rad. Fungujú na báze ovplyvnenie pH vody alebo priamo neutralizujú chlór. Existujú tiež zlúčeniny, ktoré dokážu chlór vo vode úplne zničiť.

 

Mechanické znižovanie množstva chlóru

Ďalším variantom je zníženie koncentrácie pomocou mechanických metód. V praxi ide o prevzdušňovanie vody, ktoré podporia prirodzené vyprchávania. K tomu využijete trysky, alebo vzduchovací techniku. Pomáha tiež čiastočná výmena vody, prípadne obstaranie novej náplne do filtrácie. S obsahom nežiaducich látok najlepšie zatočí vodný filter s aktívnym uhlím.

 

Zvoľte inú úpravu vody

Ak sa dlhodobo stretávate so zvýšenými hodnotami chlóru, popremýšľajte nad inými metódami pre úpravu vody v bazéne. Ponúka sa napríklad ionizátor alebo UV lampa.
Späť na výpis noviniek
Profesionálne
prístup
Priaznivé ceny
Česká výroba
Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookies.